Türkiye Cumhuriyeti

Belgrad Büyükelçiliği

Büyükelçilik Tarihi ve Önceki Büyükelçilerimiz

Bos Icerik
 
Sermed Efendi
Büyükelçi
01.01.1881-01.06.1881
Halid Bey
Büyükelçi
01.01.1882-01.01.1883
Halil Halid Bey
Büyükelçi
01.01.1884-01.01.1885
Ziya Bey
Büyükelçi
01.01.1886-01.01.1889
Mahmud Nedim Bey
Büyükelçi
01.01.1890-01.06.1890
Feridun Bey
Büyükelçi
01.01.1891-01.01.1893
Tevfik Bey
Büyükelçi
01.01.1894-01.01.1895
Ahmet Tevfik Bey
Büyükelçi
01.01.1896-01.01.1897
İbrahim Fethi Bey
Büyükelçi
01.01.1899-01.01.1900
İbrahim Fethi Paşa
Büyükelçi
01.01.1901-01.01.1908
Azariyan Efendi
Büyükelçi
01.01.1909-01.06.1909
Fuad Hikmet Bey
Büyükelçi
01.01.1910-01.01.1912
Cevad Bey
Büyükelçi
01.01.1914-01.06.1914
Yusuf Hikmet Bayur
Büyükelçi
23.02.1926-25.11.1928
İnayetullah Cemal Özkaya
Büyükelçi
30.11.1927-25.11.1928
Ali Haydar Aktay
Büyükelçi
26.11.1928-03.08.1939
Tevfik Kamil Koperler
Büyükelçi
30.08.1939-04.02.1949
Kemal Köprülü
Büyükelçi
31.10.1949-08.10.1952
Agah Aksel
Büyükelçi
28.11.1952-31.03.1955
Şadi Kavur
Büyükelçi
29.04.1955-16.11.1959
Orhan Eralp
Büyükelçi
18.11.1959-26.02.1964
Danış Tunalıgil
Büyükelçi
23.07.1964-18.09.1968
Üstün Gündoğdu
Büyükelçi
30.09.1968-15.01.1972
Oktay İşçen
Büyükelçi
29.01.1972-27.09.1976
Oğuz Gökmen
Büyükelçi
02.11.1976-07.08.1978
Hikmet Özkan
Büyükelçi
18.08.1978-17.07.1981
Galip Balkar
Büyükelçi
01.11.1981-09.03.1983
Ali Hikmet Alp
Büyükelçi
28.11.1983-24.12.1985
Mustafa Akşin
Büyükelçi
05.07.1986-31.07.1988
Tevfik Ünaydın
Büyükelçi
29.08.1988-27.11.1990
Berhan Ekinci
Büyükelçi
29.11.1990-01.06.1992
Hasan Aygün
Maslahatgüzar
22.08.1992-16.08.1994
Ali Engin Oba
Maslahatgüzar
31.08.1994-02.09.1996
Alev Kılıç
Büyükelçi
10.09.1996-17.11.1998
Ahmet Acet
Büyükelçi
30.11.1998-22.08.2002
Hasan Servet Öktem
Büyükelçi
13.01.2003-19.03.2008
Ahmet Süha Umar
Büyükelçi
02.04.2008-12.09.2010
Ali Rıza Çolak
Büyükelçi
15.09.2010-01.11.2012
Mehmet Kemal Bozay
Büyükelçi
10.12.2012-24.11.2016
Tanju Bilgiç
Büyükelçi
24.11.2016-